Juventusi nuk hjek dorë aq lehtë nga Lokateli

Gol.com ka konfirmuar se “Zonja e vjetër” ka planifikuar bisedime të reja me Sassuolo në një përpjekje për të rënë dakord për një marrëveshje për Manuel Lokatellin.

- Advertisements -

Ky I fundit doli si objektivi numër një i transferimit i Juves pas një fushate mbresëlënëse 2020-21 te Sasuolo, të cilën ai e ndoqi duke ndihmuar Italinë të fitonte titullin e gjashtë të madh në Kampionatin Evropian të kësaj vere.

23-vjeçari gjithashtu ka qenë i lidhur me Arsenalin, por do të preferonte të transferohej te Juventus dhe të luante në Ligën e Kampionëve.

LEXO EDHE:

Back to top button