Arsenali mban “pezull” kalimin e Xhakës te Roma

Kalimi i Granit Xhakës te Roma mund të mos funksionojë pasi që klubi italian dhe Arsenal përpiqen të bien dakord mbi një tarifë për lojtarin. Arsenali dëshiron 20 milionë euro për Xhakën, por Roma deri më tani nuk ka arritur ta përballojë atë tarifë. Xhaka është i dëshpëruar të bashkohet me veshjen e Serie A, por “Topçinjtë” janë duke qëndruar të vendosur në qëndrimin e tyre të transferimit.

- Advertisements -

“La Stampa”, rasporton se ‘gjithçka është ndalur’ sepse Roma nuk ka përputhur vlerësimin e Arsenalit.

Kushtet personale midis Xhakës dhe palës së Jose Murinjos thuhet se janë rënë dakord, por tarifa tani po e mban marrëveshjen pezull. Murinjo ua ka bërë të qartë hierarkisë së Romës se ylli zviceran është ndër shënjestrat e tij kryesore.

LEXO EDHE:

Back to top button