Kampionët e NBA-së janë mësuar me kohën shtesë

Pas kohës shtesë, skuadra e Los Anxheles Lejkers ka arritur të fitojë ndeshjen e saj ndaj Oklahoma Sitit me rezultat të ngushtë 114-113. Tanimë është bërë e zakonshme që LeBron Xhejms të jetë lojtari më i vlerësuar në skuadrën e Lejkersin, pasi që realizoi 25 pikë në ndeshje, pas 41 minutave në palestër, duke shtuar edhe 7 asiste dhe 6 kërcime.

- Advertisment -

 

Kjo ishte ndeshja e dytë radhazi që Lejkers fitojnë sfidën pas kohës shtesë, ndërsa e gjashta këtë sezon. Aktualisht, skuadra e Los Anxhelos Lejkers mban vendin e dytë në Konferencën Perendimore, ndërsa Oklahoma Siti ëstë në vendin e 14-të.

 

LEXO EDHE:

Back to top button