Katër tifozë argjentinas mbërritën në Katar me biçikleta

Disa dhjetëra tifozë të skuadrës së futbollit të Argjentinës u mblodhën në Doha para orës që sot shënoi 11 ditë nga fillimi i Kupës së Botës në Katar

Të veshur me fanellat bardheblu të kombëtares, tifozët kanë kënduar dhe fotografuar me një flamur të madh argjentinas, pas së cilës kanë pritur me biçikletë katër bashkatdhetarët e tyre, të cilët kanë mbërritur në Katar nga Afrika e Jugut.

Katër tifozët argjentinas – Leonardo Blanco, Matias Vijarroel, Silvio Gatti dhe Lucas Ledesma – u nisën në rrugën 10,500 km për në Katar me biçikleta më 15 maj.

“Ne ishim të motivuar nga ëndrra jonë… për të parë Argjentinën dhe Leo Messin të ngrinin trofeun më 18 dhjetor”, tha Blanco. Messi, për të cilin ky do të jetë Botërori i fundit në karrierë, do të udhëheqë Argjentinën në Botërorin e Katarit, i cili fillon më 20 nëntor dhe “Albiceleste” popullor janë në grup me Arabinë Saudite, Meksikën dhe Poloninë. Ato hapen më 21 nëntor në orën 11:00 me kohën e Maqedonisë kundër Arabisë Saudite.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TODO A PEDAL (@todoapedal)

 

LEXO EDHE:

Back to top button