Kevin Durant debuton me fitore, Milluoki s’ka të ndalur

Nuk ndalet ekipi i Milluoki Baks, që mposhti 139-117 Orlandon dhe korri fitoren e 16-të radhazi. Të gjithë titullarët e Baks realizuan mbi 10 pikë, me Xhianis Atentokounmpon që bëri diferencën, autor i 31 pikëve.

Rikthehet te fitorja skuadra e Lejkersit, që mundi 123-117 Oklahoma në fushën e kësaj të fundit. Denis Shroder më 26 pikë ishtë më i miri për Lejkersin, në këtë ndeshje.

Fiton edhe ekipi i Feniksit, që mposhti 105-91 Sharlotin jashtë fushe, sfida ku Kevin Durant bëri debutimin e tij me Feniks Suns. Ai realizoi 23 pikë, ndërkohë që shënuesi më i mirëishte Devin Buker me 37 pikë.

Skuadra e Filadelfia-s, falë 27 pikëve të Maksej dhe 23 të Hardenit, mposhti 119-96 Majamin, një përballje mes dy ekipesh rivale në Konferencën e Lindjes.

Edhe Boston rikthehet te fitorja në kampionat, duke mundur 117-113 Klivlendin, në një ndeshje me rivalitet deri në fund. Mitçell realizoi 44 pikë për Kavaliers, por që s’mjaftuan, ndërsa për Seltiksat u dallua Tatum me 41 pikë.

Çikago mposhti në fund Detroit me shifrat 117-115, ndeshje ku diferencën e bëri Zak LaVine, autor i 41 pikëve për Çikago Bulls.

NBA – Rezultatet

Charlotte – Phoenix, 91-105

Detroit – Chicago, 115-117

Boston – Cleveland, 117-113

Miami – Philadelphia, 96-119

New York – Brooklyn, 142-118

Houston – Memphis, 99-113

Milwaukee – Orlando, 139-117

Oklahoma – Lakers, 117-123

Portland – New Orleans, 110-121

LEXO EDHE:

Back to top button