Kilian Mbape blenë shtëpinë e Serhio Ramosit në Madrid?!

Futbollisti i kombëtares së Francës, Kilian Mbape pritet që gjatë afatit të verës të largohet nga PSZH-jë në drejtim të Real Madridit. Madje raportohet se sulmuesi francez ka blerë shtëpi në qytetin e Madridit.

Madje shtëpia që e ka siguruar futbollisti momental i PSZH-së është e Serhio Ramosit, lojtarit të Seviljas. Kjo shtëpi është afër qendrës stërvitore të Real Madridit në Moraleja dhe kjo i konvenon më së shumti Mbape-s.

Kujtojmë që transferimi i Mbapes në Real Madridit pritet të ndodh gjatë verës me parametra-zero./Indeksonline/

LEXO EDHE:

Back to top button