Kilian Mbape rikthen Francën në lojë dhe barazon shifrat në 2-2

Kombëtarja e Francës rikthehet në ndeshjen e finale, pasi që shënon 2 gola brenda 2 minutave. Fillimisht Kilian Mbape shënon nga pika e bardhë për të zbutur epërsinë më 2-1 në minutën e 80-të, ndërsa 2 minuta më vonë, me golin e dytë, sulmuesi francez barazon shifrat në 2-2. Me këtë gol, Kilian Mbape prin listës së golashënuesve me 7 gola.

LEXO EDHE:

Back to top button