Kimisti i ofron japonezit Kamada çmimin Nobel për paqen të vitit 2021!?

Mesfushori i Aintrahtit të Frankfurtit, Daiçi Kamada, është në përfundim të kontratës dhe në verë ai dëshiron të largohet për të provuar një aventurë të re në një klub më të madh.

Gjithsesi, në Frankfurt po bëjnë çmos që ta bindin që të nënshkruajë një marrëveshje të re. Tani ka ndihmë për klubin edhe nga jashtë botës së sportit. Benjamin List, kimisti që fitoi Çmimin Nobel për paqen në vitin 2021, ka bërë një premtim.

I njohur si tifoz i skuadrës gjermane, List ka premtuar se do t’i japë medaljen e çmimit Nobel japonezit Kamada, nëse ai do të rinovojë me Aintrahtin

LEXO EDHE:

Back to top button