Kin përjashtohet pas 40 sekonda, por rekordi është në pronë të Lorenco-s

Kartoni i kuq i marrë në mënyrë të menjëhershme nga Moise Kin pranë prërfundimit të sfidës Roma-Juventus padyqshim që bëri bujë.

Në minutën e 90-të, në vetëm 40 sekonda pasi ishte futur në lojë, sulmuesi i Juventusit u ndëshkua me kartonin e kuq nga gjyqtari kryesor për shkak të goditjes që i dha Mancinit pa top, ishte një ndërhyrje e ashpër me dashje nga nervat.

Është një rekord për këtë kampionat, por jo absuluti. Rekordin daton në vitin 1990 dhe i përket Xhiuzepe Lorenzos, i përjashtuar me të kuq vetëm pas 10 sekondash të ndeshjes kundër Parmës.

LEXO EDHE:

Back to top button