Klop reagon ndaj arbitrave, pas humbjes nga Sautemptoni

Skuadra e Sautemptonit solli një goditje të madhe në Premier Ligën e Anglisë, pasi që mundi Liverpullin me 1-0, falë realizimit të sigurt nga Deni Ings. Pas ndeshjes mjaft I ashpër ishte trajneri i Liverpullit që potencoi se skuadra e tij e nisi dobët ndeshjen dhe kjo ndikoi që ata të humbin ballafaqimin me Sautemptonin.

- Advertisment -

“Çfarë ishte zhgënjyese? Fillimi. Jo vetëm goli i pësuar, por fillimi në përgjithësi. Urime për Sautemptonin, pasi ata e merituan fitoren. Nuk mund të habiteni, por ne u dukëm të befasuar. Ne duhet të kishim bërë shumë më mirë. Ata punuan shumë. Pozicionimi ynë thjesht nuk ishte e mirë. Ne duhet të kishim shumë më shumë shanse. Sadio Mane duhej të kishte një penallti sonte, dhe aty ishte prekje me dorë…nuk e di çka ndodhi… Nuk është një justifikim për performancën, por ju mund të merrni një pikë nëse penalltia do të akordohej. Tani ne duhet të reagojmë,” tha mes tjerash Klop.

LEXO EDHE:

Back to top button