Kololli e Kryeziu luajnë ndaj Moldavisë, por mungojnë kundër Greqisë

Le milieu zuerichois Benjamin Kololli, gauche, et le milieu zuerichois Hekuran Kryeziu, droite, lors de la rencontre de football de Super League entre Neuchatel Xamax FCS et FC Zuerich, FCZ, ce samedi 24 novembre 2018 au stade de la Maladiere a Neuchatel. (KEYSTONE/Laurent Gillieron)


Zurich ka lëshuar komunikatë zyrtare sa i përket dyshes kosovare Benjamin Kololli dhe Hekuran Kryeziu.

Klubi zviceran ka bërë me dije se dyshja do të lejohet t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e 3 shtatorit kundër Moldavisë në Parma.

Por në takimin që pritet të luhet në ‘Fadil Vokrri’ kundër Greqisë tre ditë më vonë, Kololli dhe Kryeziu pritet të jenë mungesat e tjera të mëdha për selektorin Bernard Challandes.

Klubi i Zurich e nënvizon faktin se Kosova është një nga zonat më të rrezikshme nga COVID-19 dhe kjo është arsyeja pse klubi nuk i ka lejuar ata edhe për ndeshjen e dytë në kuadër të Ligës së Kombeve, që luhet në Prishtinë.

LEXO EDHE:

Back to top button