Kombëtarja e Polonisë shoqërohet nga dy avionë ushtarakë F16

Polonia është nisur drejt Katarit për të marrë pjesë në Kupën e Botës, ku do ju bashkohet 31 skuadrave të tjera që kanë arritur në fazën kualifikuese.

Për shkak të luftës në Ukrainë, por edhe për shkak të ngjarjeve që kanë ndodhur dy ditët e fundit, është vënë re se avioni me të cilët udhëtonin lojtarët dhe stafi i kombëtares së Polonisë, janë shoqëruar përgjatë kufirit jugor polak nga dy avionë F16.

Kujtojmë që vetëm dy ditë më parë në kufirin mes Ukrainës dhe Polonisë ranë dy raketa duke lënë të vdekur dy civilë, ngjarje e cila është ende nën hetim.

LEXO EDHE:

Back to top button