Konte: Ndaj Realit si një finale në Champions

Antonio Konte ka deklaruar se sfida e Interit kundër Real Madridit do të jetë një finale për ‘zikaltërit’, të cilët duhen patjetër të fitojnë. Inter ka arritur të marrë vetëm dy pikë në tre ndeshjet e para në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve, dhe një rezultat tjetër negativ të mërkurën, do të ishte fundi për ta.

- Advertisment -

Për ne kjo ndeshje paraqet një finale. Pas humbjes në Madrid dhe dy barazimeve të mëparshme, ne nuk kemi shumë rrugëdalje. Do të jetë një ndeshje e vështirë, ne e dimë se kush është Real Madrid, madje edhe historia e kohëve të fundit e tregon këtë. Nëse duam, mund ta bëjmë dhe në ndeshjen e fundit e vërtetuam atë. Ne mund të luajmë mirë, me përulësi dhe vëmendje. Ne duhet të fitojmë,” ka deklaruar Konte në konferencë për shtyp.

LEXO EDHE:

Back to top button