Ylli i Dortmundit me rekord të ri në Champions?!

Jousoufa Moukoko, mund të shkruajë historinë në Ligën e Kampionëve. Të shtunën, Moukoko u bë lojtari më i ri që u paraqit në Bundesligë, ndërsa kundër Klub Brizhit mund të bëhet më i riu që paraqitet në Ligën e Kampionëve.

- Advertisment -

Futbollisti nga Kameruni, që është pjesë e kombëtares së të rinjve në Gjermani, por me paraqitjet e mira te grup moshat e reja te Dortmund, ka fituar një vend në ekipin e parë, vetëm katër ditë pasi mbushi 16 vite. Erling Haaland, që është sulmuesi i parë i Dortmund, ka thënë se Moukoko është një mrekulli e vërtetë dhe një nga talentet më të mëdhenj në botën e futbollit.

LEXO EDHE:

Back to top button