Kosova dhe Izraeli vendosin marrëdhënie diplomatike


Kosova dhe Izraeli janë pajtuar që të normalizojnë raportet dhe të vendosin marrëdhënie diplomatike.

Kështu citohet të ketë thënë presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump raportojnë mediat ndërkombëtare.

Deklarata e shefit të Shtëpisë së Bardhë ndodhi pas nënshkrimit të marrëveshjes për normalizimin ekonomik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë ku ishin të pranishëm edhe kryeministri Hoti dhe presidenti serb Vuçiq.

 

LEXO EDHE:

Back to top button