Kosovë, 9300 raste aktive me COVID-19

Kosovë, 9300 raste aktive me COVID-19

Aktualisht në Kosovë janë 9 mijë e 300 raste aktive me COVID-19.

Të dhënat e fundit treguan për 978 raste te reja, dhe për tre të vdekur nga koronavirusi.

Ndërkohë që Ministria e Shëndetësisë së Kosovës raporton për 1 mijë e 83 qytetarë të shëruar gjatë 24 orëve të fundit.

LEXO EDHE:

Back to top button