Krasnodari shkruan histori, kalon në garat në grupe

Mësohet 6 skuadrat e fundit për garat në grupe në Ligën e Kampionëve, pasi zhvillimit të ndeshjeve të kthimit të plej offit.

Ditë më parë, Ferencvaroshi, Dinamo Kiev dhe Olimpiakosi kalojnë më tej, sot për herë të parë në historikun e vet, në garat në grupe u kualifikua Krasmodari, ndërsa aty janë edhe Mitilandi dhe Salzburgu.

Krasnodari pas triumfit në terrenin vendas, me rezultat identik 2-1 mundi PAOK-un në Selanik.

Mitilandi mundi bindshëm Slavia Pragën me 4-1, pasi që barazoi pa gola në sfidën e parë në Çeki. Mysafrët hapën rezultatin, ndërsa danezët shënuan të gjithë katër golat nga periudhë prej minutës së 65 e deri te minuta e 90-të.

Salzburgu shënoi fitore të dysfisht ndaj izraelitet e Makabi Tel Avivit. Salzburgu shënoi fitore 3-1 në ndeshjen e kthimit, pas fitores 2-1 në sfidën e parë.