Krim në familje, 24-vjeçari vret me thikë babanë në Francë

Krim në familje, 24-vjeçari vret me thikë babanë në Francë

Një 24-vjeçar nga Siria vrau me thikë babanë e tij 57-vjeçar natën e së shtunës, 30 korrik në Metz, Francën lindore.

“Një i ri vrau babanë e tij me thikë, me një historik të rëndua në klinika psikiatrike,” shkruan AFP, duke e cilësuar ngjarjes si një drame brenda familjes.

Sipas një burimi policor, i riu “vrau babanë e tij me thikë” përpara se ai “të kapej dhe të neutralizohej nga vëllezërit e tij”.

LEXO EDHE:

Back to top button