Kristiano Ronaldo duhet të vendos mes Bundesligës dhe Seria A?!

Sipas Klaudio Raimondit, në “Castel Volturno“, Skuadra e Napolit do të kishte një plan për Kristiano Ronaldon, në rast të shitjes së Osimhen.

Në fakt, në Gjermani flasin për një ofertë të afërt nga Bajern Munihu për sulmuesin nigerian. Një lëvizje që mund të hapë një dialog me Mendesin, i cili prej disa kohësh kërkon një strehim të ri për CR7 dhe dëshirën e tij për të luajtur sërish në Ligën e Kampionëve.

Për momentin është vetëm një sugjerim për CR7 në Napoli dhe nuk mund të flasim për një negociatë të vërtetë. Përpara fillimit të bërjes së sondazheve të para për kampionin portugez do të jetë e nevojshme të bashkohen disa pjesë së bashku. Para së gjithash kostot e mundshme me super angazhim, dhe shitja e Victor Osimhen./Albeu/

LEXO EDHE:

Back to top button