Kristijan Trapanovski, firmosi për FC Shkupin

Reprezentuesi i Maqedonisë U21, Kristian Trapanovski, është anëtari i ri i FC SHkupit, që mbylli gjysmësezonin e Ligës së Parë , në pozitën e dytë.

Kjo skuadër ka ambicje që të luftojë për titullin dhe për çdo vjetë është pjesë e garave evropiane dhe vazhdimisht u jep mundësi që të luajnë futbollistët e rinj, që të mund të kalojnë në skuadra më të forat të Evropës, ka deklaruar Trapanovski pasi firmosi kontratën njëvjeçare.

Përforcimi i ri I FC Shkupit luan në pozitën e anësorit dhe në të kaluarën shijoi kampionatet në Çeki dhe Sllovaki.

LEXO EDHE:

Back to top button