Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Në pjesët lindore të vendit do të fryjë erë e përforcuar. Ndërkohë pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë kushte për reshje të shiut, më të rrëmbyeshme priten në pjesët perëndimore të vendit. Në viset më të larta malore reshjet do të jenë me dëborë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -4 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 16 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe erë nga drejtimi juglindorë. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje shiu. Temperatura minimale do të ulet në 2, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 14 gradë Celsiusë./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button