Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të mbaj me vranësira të ndryshueshme dhe relativisht i ngrohtë dhe me reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 11 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe reshje të kohëpaskohshme të shiut. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button