Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -3 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 7 deri në 14 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe erë mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 1, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 12 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button