Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Në orët e hershme në mëngjesit në pjesët lindore të vendit do të ketë reshje të shiut. Gjatë ditës me vranësira të ndryshueshme, me diell dhe më ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi jugor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 12, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 13 deri në 19 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme, pasdite me diell. Temperatura minimale do të ulet në 9, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 17 gradë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button