Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, ndërsa gjatë ditës me diell dhe vranësira mesatare, pot më ngrohtë. Do të fryjë dhe erë e dobët deri në mesatare nga drejtimi perëndimorë. Temperatura minimale do të jetë në interval prej -5 deri në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 10 deri në 17 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 0, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 14 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button