Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me vranësira mesatare, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi veriperëndimorë. Pasdite do të ketë kushte për reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 14, ndërsa ajo maksimale prej 24 deri në 31 gradë, shkruan Alsat.

Edhe në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, në orët e pasdites në pjesët më të larta të luginës do të ketë reshje të shiut dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 28 gradë Celsiusë./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button