Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe i ngrohtë, pasdite me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë dhe erë e dobët kryesisht nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 11 deri në 20 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 36 gradë Celsiusë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Në orët e pasdites priten vranësira të vogla lokale. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 35 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button