Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot në mbarë vendin do të jetë me diell dhe vranësira të vogla, në orët e pasdites posaçërisht në pjesët perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të shiut, bubullimave dhe erë të përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 26 deri në 33 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbaj mot i ngjashëm, me diell dhe vranësira mesatare. Pasdite me kushte për reshje shiu dhe bubullima. Temperatura minimale do të ulet në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 32 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button