Ky është parashikimi i motit për sot

Ky është parashikimi i motit për sot

Moti sot do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryj erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri n 16, ndërsa ajo maksimale nga 21 deri në 28 gradë, shkruan Alsat.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të ulet në 11 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 25 gradë Celsiusë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button