Lacio gati të firmos me trajnerin e ri, pritet drita jeshile nga Lotito

Marko Baroni do të jetë trajneri i ri i Lacios. Është arritur një marrëveshje e përgjithshme, e cila ende duhet të ratifikohet, por nuk duhet të ketë surpriza!

Marrëveshja parashikon nënshkrimin e një kontrate dyvjeçare me opsion për një vit të tretë. Baroni do të fitojë një shifër vjetore prej 1 milion e gjysmë euro. Megjithatë, do të duhen të paktën 2-3 ditë para shpalljes zyrtare.

Para së gjithash, sepse Baroni duhet të ndërpresë kontratën e tij me Veronën (nuk ka probleme, por duhet të bëhen dokumentet përkatëse) dhe më pas sepse Lacio duhet të presë rikthimin e presidentit Lotito, i cili aktualisht është i zënë në zonën e tij elektorale në Molise përpara zgjedhjeve evropiane të dielën. Ndaj edhe pak ditë dhe Baroni do të jetë zyrtarisht trajneri i ri i skuadrës së Biancocelestes.

LEXO EDHE:

Back to top button