Lacio zbardh emrin e drejtorit të ri sportive, vjen në vend të Igli Tare-s

Lacio do të ndryshojë drejtorin sportiv këtë verë, me kontratën e Igli Tares që skadon në muajin qershor dhe që nuk do të rinovohet.

Klubi italian ka vendosur që të promovojë Angelo Fabianin, ish-drejtor sportiv i Salernitana-s dhe menaxher aktual i ekipit “Primavera” dhe atij të femrave.

Kështu Tare do të largohet nga posti i drejtorit sportiv të Lazios pas plot 15 vitesh, ndërsa për shqiptarin ka oferta nga Juventus në Itali, si edhe nga Bajer Leverkuzen dhe Hofenheimi në Gjermani.

LEXO EDHE:

Back to top button