Lajme të mira për Atletikon para sfidës me Man. Sitin

Atletiko Madrid është në disavantazh prej një goli në prag të ndeshjes së dytë të çerekfinales në Ligën e Kampionëve kundër Mançester Sitit. UEFA e ndëshkoi fillimisht skuadrën spanjolle, për shkak të sjelljes së disa tifozëve në vizitën në Angli. Megjithatë, sot ka mbërritur një lajm i mirë për Diego Simeone dhe ekipin e tij.

UEFA ka vendosur të heq sanksionin dhe kjo do të thotë se “jorganëxhinjët” do kenë një kapaciteti të plotë shikuesish në “Vanda Metropolitano”.

Ndeshja e parë u vendos nga Kevin De Bryjne, dhe pas asaj ndeshje, Madridi mori shumë kritika për shkak të taktikave të mbrojtjes me të dhjetë lojtarët në të njëjtën kohë.

LEXO EDHE:

Back to top button