LAJMI I FUNDIT: Zbardhet incidenti në Kumanovë

LAJMI I FUNDIT: Zbardhet incidenti në Kumanovë

Policia ka zbardhur incidentin e 14 nëntorit në Kumanovë. Jo zyrtarisht mësohet se janë gjetur të gjithë personat e përfshirë në këtë rast dhe janë thirrur në biseda informative.
Sipas burimeve të Alsat, 15 persona banues në lagje të ndryshme të Kumanovës (që dyshohet se i përkasin një tifo grupi të njohur në qytet) kanë pranuar se kanë qenë pjesmarrës në sulmin e organizuar të 14 nëntorit ndaj dy të rinjve shqiptarë.
Nuk bëhen të ditura motivet e veprës dhe as masat e policisë./Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button