fbpx

Lezbos, 21 emigrantë të infektuar me Kovid-19

Gjithsej 800 refugjatë dhe emigrantë deri më tani janë vendosur në kampin e ri të përkohshëm në ishullin grek Lezbos, ndërsa 21 prej tyre, sipas agjencisë greke të lajmeve ANA-MPA janë pozitivë me Kovid-19, lajmëroi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Nga e shtuna ka filluar procesi i akomodimit të refugjatëve dhe emigrantëve të cilët pas dy zjarreve në Moria mbetën pa kulm mbi kokë.

LEXO EDHE:

Back to top button