Lideri opozitar rus Aleksej Navalnyj në koma, dyshohet për helmim – ALSAT-M


 Lideri opozitar rus Aleksej Navalnyj është shtruar në një spital në Siberi dhe ka simptoma të ngjashme me ato të helmimit tha sekretarja e tij. Aeroplani me të cilin udhëtonin ka bërë një ulje emergjente dhe është shtruar në spitalin më të afërt. Gjendja e tij është shumë e rëndë dhe ka hyrë në koma shkruan në Twiter sekretarja e tij, Kira Yarmish. Ai u ndje keq gjatë një fluturimi që po kryente nga Siberia në drejtim të Moskës.

LEXO EDHE:

Back to top button