Liga e Konferencës, Fiorentina sfidon West Ham

Liga e Konferencës, Fiorentina sfidon West Ham

Praga sot do të presë një finale evropiane, atë të Conference League. Mbrëmjen e sotme, në orën 21:00, Fiorentina dhe West Ham do të ndeshen së bashku në këtë finale për të siguruar një trofe evropian që u ka munguar për më shumë se gjysmë shekulli, pasi italianët fituan Kupën e Kupave në vitin 1961 dhe anglezët katër vite më vonë. Përveç kësaj, kjo finale është shumë e rëndësishme për të dyja skuadrat, pasi fituesi i sotëm do të sigurojë një vend në Europa League për sezonin e ardhshëm. Vështirë të parashikosh se cili është favoritë, pasi të dyja skuadrat kanë qenë në një formë pozitive. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button