Liga e Konferencës: Spikat dueli Ballkani-Plzen në “Air Albania”

32 skuadra do të zbresin në fushë për tu përballur në ndeshjet e vlefshme për fazën e grupeve në raundin e 5-të në Ligën e Konferencës. Dueli më i rëndësishëm padyshim është ai mes Ballkanit dhe Viktoria Plzen. Një përballje e fortë ku skuadra e ilir Dajës do të kërkojë fitoren për të pasur mundësinë për të kaluar në fazën tjetër. Tashmë miqtë e kanë siguruar matematikisht kualifikimin teksa ka mbetur edhe një raund tjetër për të luajtur.

Legia e Ernest Muçit do të sfidojë në transfertë Aston Vilën në orën 21:00.

NDESHJET

Grupi A

Klaksvik-Slovan Bratislava ora 18:45

Ljubjana-Lilë ora 18:45

Grupi B

Breidablik-Tel Aviv ora 14:00

Gent- Luhansk ora 18:45

Grupi C

Astana-Dinamo Zagreb ora 16:30

Ballkani-Plzen ora 18:45

Grupi D

Beshiktash-Klub Brizh ora 18:45

Bodo Glimt-Lugano ora 18:45

Grupi E

Alkmar-Zrinjski ora 18:45

Aston Vila-Legia Varshavë ora 21:00

Grupi F

Çukariçki-Ferencvarosh ora 21:00

Fiorentina-Genk ora 21:00

Grupi G

Hjk-Aberdin ora 18:45

Frankfurt-Paok ora 21:00

Grupi H

Nordsjaelland-Fenerbahçe ora 21:00

Trnava-Ludogorets ora 21:00

LEXO EDHE:

Back to top button