Liga Evropa, Barcelona rikthen Kristiano Ronaldon në “Kamp Nou”

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti për 1/16 e finales në Ligën e Kampionëve. Shorti deshi që në fillim të fazës së eliminimit të kemi një përballje të zjarrtë. Skuadra e Barcelonës do të përballet me “Djajtë e Kuq” nga Mançesterit, ku mund të shihet një rikthim i Kristiano Ronaldos në “Kamp Nou”. Ndërkohë mjaft nxitje pritetn në përballjet në mes Salzburgut dhe Romës, si dhe Bajer Leverkuzenit dhe Monakos.

Liga Evropa – 1/16 e finales

Barcelona – Mançester Junajted

Juventus – Nant

Sportingu – Mitiland

Shahktar Donjetc – Ren

Ajaks – Union Berlin

Bajer Leverkuzen – AS Monako

Sevilja – PSV Aindhoven

Salzburg – AS Roma

LEXO EDHE:

Back to top button