Lionel Mesi, vendos se ku do të vazhdojë karrierën

Lionel Messi ka në plan ta përfundojë karrierën e tij të jashtëzakonshme duke luajtur me Inter Miami në MLS. Sipas gazetarit Çavi Kampos nga katalanasja “Esport3”, Mesi drekoi me Hoan Laporta një ditë pasi ky i fundit u bë presidenti i Barcelonës për herë të dytë. Argjentinasi i tha 58-vjeçarit se e sheh veten duke luajtur në nivelin më të lartë edhe për dy vite të tjera, para se të lëvizte drejt SHBA.

- Advertisements -

Pas formimit të klubit Inter Majami në vitin 2018, Mesi i dërgoi një mesazh legjendës së Man. Junajted dhe Real Madridit, ku shprehu interesin e tij për të nënshkruar me klubin e tij. Sipas “MARCA, Lionel Messi dërgoi një mesazh interesant.

“Përshëndetje David, së pari urime. Shpresoj që gjithçka të shkojë mirë me projektin e ri, në këtë hap të ri që po ndërmerr. Kush e di, për disa vite mbase do të më telefononi”.

Leo bleu së fundi një apartament luksoz prej 5 milionë £ në Miami, çka sugjeron se destinacioni i tij përfundimtar i karrierës është vendosur. Duke mos treguar shenja ngadalësimi, Messi ka qenë në formë të jashtëzakonshme gjatë vitit 2021, me 28 gola dhe 9 asiste në 27 ndeshje për Barcelonën.

LEXO EDHE:

Back to top button