Loja Tekken 8 vjen në janar

Loja Tekken 8 vjen në janar

Adhuruesit e lojërave luftarake mund të jenë të kënaqur këtë vit me Street Fighter 6, Mortal Kombat I dhe Guilty Gear Strive, me një tjetër emër të madh që vjen në fillim të vitit të ardhshëm.

Kompania Bandai Namco në Gamescom 2023 njoftoi lëshimin e lojës “Tekken 8”, e cila do të jetë e disponueshme nga 26 janari për PC, PlayStation 5, Xbox Series X dhe S. Tashmë po pranohen porositë paraprake.

Është titulli i dhjetë i serialit legjendar që do të përfshijë 32 mundës unikë, përfshirë edhe Mbretin e mirënjohur. Traileri i fundit zbulon se kjo lojë shënon fillimin e një sage të re Tekken në të cilën Heihachi Mishima ka vdekur.

“Tekken 8” sjell gjithashtu një modalitet krejtësisht të ri me një lojtar të quajtur Arcade Quest. Lojtarët do të jenë në gjendje të krijojnë një personazh dhe duket se ata gjithashtu do të jenë në gjendje të konkurrojnë në turne.

LEXO EDHE:

Back to top button