Lojërat Olimpike, FBI paralajmëron sulme të mundshme nga hakerat

FBI paralajmëron për sulme të mundshme kibernetike gjatë Lojërave Olimpike të Tokios.

- Advertisements -

Zyrtarët e njësisë së hetimit tregojnë se Lojërat Olimpike ofrojnë mundësi për të mbjellë konfuzion, për të kërkuar shpërblim dhe për të shtyrë përpara qëllimet e propagandës.

Për momentin nuk ka të dhëna për asnjë kërcënim konkret, por hakerat mund të synojnë të sulmojnë kryesisht media, hotele, mjete transporti, zyra biletash, shkruan a2news.

LEXO EDHE:

Back to top button