Luani e han një njeri, pasi futet që të marrë një këlysh

Luani e han një njeri, pasi futet që të marrë një këlysh

Një burrë është vrarë dhe më pas ngrënë nga një luan në një kopësht zoologjik në Accra të Ganës, pasi u fut brenda hapësirës së luanit për të marrë një këlysh.

Ai është filmuar duke hyrë në kopshtin zoologjik ditën e diel rreth orës 12:00, por sapo i është afruar këlyshit ai është sulmuar nga luani, dhe për shkak të plagëve të marrë ka humbur jetën.

Ndërkohë që një tjetër luan ka mundur të përfitojë duke u larguar nga kopshti zoologjik pasi dera ishte e hapur.

LEXO EDHE:

Back to top button