Maas për ngjarjet në Uashington: Të ndalet shkelja e demokracisë

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas u bëri thirrje mbështetësve të presidentit amerikan Donald Trump që të ndalojnë shkeljen e demokracisë, pas hyrjes me dhunë të këtyre të fundit në ndërtesën e Kapitol Hill, në Uashington.

- Advertisment -

“Trump dhe mbështetësit e tij duhet të pranojnë vendimin e votuesve amerikanë dhe të ndalojnë shkeljen e demokracinë”, shkroi ai Twitter, raporton ATSh.

Maas shtoi se fjalët nxitëse shpesh kthehen në veprim të dhunshëm.

LEXO EDHE:

Back to top button