Majami, kompletohen dyshet e gjysmëfinales

Tenisti rus, Andrej Rublov siguroi pjesmërrjen në gjysmëfinales e turneut Masters në Majami, pasi që në çerekfinale, me 2-0 në sete, mundi Sebastian Korda-n. Në rrugën e Rublovit për finale e Majamit, do të jetë Hubert Hurkaç, i cili ditë më parë mundi Stefanos Cicipas-in me 2-1 në sete. Dyshen e dytë të gjysmëfinales e përbëjnë: Buatista Agut dhe Siner.

- Advertisment -

 

 

 

 

 

Ndërkohë në konkurencën e femrave, tenistja numër një botë, Eshli Barti u kualifkua në finale, pasi që në gjysmëfinale mundi Elina Svitolinën me 2-0 në sete. Kundërshtarja e tenistës nga Australia do të jetë Bianka Andreesku, e cila eliminoi francezen Sakeri në gjysmëfinale, pran rezultatit 2-1 në sete.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button