Majk Tajsoni stërvit rivalin e Fjurit, në prag të duelit të tetorit

Majk Tajson ndau një moment të shkurtër të kampit të tij stërvitor me Francis Ngannou përpara ndeshjes së yllit të UFC me Tajson Fjuri, sfidë që do të zhvillohet më 28 tetor në Arabinë Saudite.

Ngannou, ish-kampion bote në UIFC në peshën e rëndë, do të bëjë debutimin e tij në boks pasi mbylli kontratën e tij me MMA në qershor.

Para sfidës me Fury, ai ka kërkuar ndihmën e një prej boksierëve më të mëdhenj të peshave të rënda të të gjitha kohërave, Majk Tajson, që do të jetë në këndin e tij.

Video e publikuar është marrë nga dita e parë e kampit stërvitor, ku Majk Tajson i thotë Ngannou: “Ti e di se ky është vetëm fillimi. Më dëgjon, Françesku? Ky është vetëm fillimi”.

Më pas, legjenda e boksit hyn dhe godet tavolinat duke i treguar Ngannou se si është bërë. Ish-ylli i UFC-së përsërit trajnerin e tij dhe, ndonëse dukshëm më i ngadalshëm, ende duket të bëjë një grusht.

LEXO EDHE:

Back to top button