Maks Verstapen me garë perfekte në Austri

Piloti i “Red Bull”, Maks Verstapen, është fitues i garës për Çmimin e Madh të Austrisë. Piloti holandez ka fillimi e deri në fund dominoi garën nga fillimi e deri në fund, duke lënë para pilotin e “Mercedesit”, Valteri Botas dhe pilotin e “Meklarenit”, Lando Norris.

- Advertisements -

Në vendin e katër u ndal kampioni aktual , Luis Hamilton, para Karlos Sianzit në makinën “Ferrari”. Top 10-shi u kompletua nga Perez, Rikiardo, Lekler, Gasli dhe Alonso.

Në renditjen e përgjitshme të pilotëve, në vendin e parë qëndron Verstapen me 182 pikë, para Hamiltonit me 150 dhe Perezit me 104.

LEXO EDHE:

Back to top button