Malinovski zyrtarizohet te skuadra e njohur franceze

Transferimi i Malinovskyit nga Atalanta te Marseille është zyrtarizuar. Pas tre vite e gjysmë, 30 gola dhe 28 asistime, ukrainasi i thotë lamtumirë zikaltërve në formë huazimi me të drejtë blerje.

Kartoni i yllit ukrainas është blerë nga klubi francez për shifrën e 10 milionë euro plus 3 milionë bonuse.

Ruslan Malinovskyi është pritur me shumë entuziasëm në vendin e tij të ri.

LEXO EDHE:

Back to top button