Mançester Siti pa Aguerron ndaj Lionit


Mançester Siti do të jetë pa Serhio Agueron në sfidwn e çerekfinales së Ligës së Kampionëve kundër Lion, gjatw ditws sw shtunw. Sulmuesi argjentinas vazhdon të rikuperohet nga lëndimi. Aguero i ishte nënshtruar një operimi në gju në muajin qershor, pas lëndimit të pësuar në fitoren 5:0 të Man. Sitit kundër Barnlit.

“Ai është ende në Barcelonë. Mendoj se ai duhet të vijë këtu dhe të bëjë testin. Ai është ende në Barcelonë duke u rikuperuar,” ka deklaruar trajneri i Man.Sitit, Pep Guardiola.

LEXO EDHE:

Back to top button