​Mancini publikon listën për ndeshjen me Argjentinën

​Mancini publikon listën për ndeshjen me Argjentinën

Trajneri i Italisë Roberto Mancini ka publikuar listën me 30 lojtarë që do të marrin pjesë në ndeshjen kundër Argjentinës, e planifikuar për të mërkurën që do të zhvillohet në stadiumin “Wembley”.

Italia është fituese e kampionatit evropian kurse Argjentina fituese e Kupës së Amerikës dhe kjo ndeshje organizohet për herë të parë dhe po cilësohet si “finalja e madhe”, ose “Klasikja evropiane”.

Kjo është lista e plotë:

Portierët: Cragno, Donnarumma, Gollini

Mbrojtës: Di Lorenzo, Florenzi, Lazzari; Acerbi, Bastoni, Bonucci, Chiellini; Emerson, Spinazzola.

Mesfushorët: Barella, Cristante, Frattesi, Jorginho, Locatelli, Pessina, Tonali, Verratti.

Sulmues: Belotti, Bernardeschi, Gnonto, Insigne, Pellegrini, Politano, Raspadori, Scamacca.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button