MARIAH CAREY bie në harresë: Hiti i saj i Krishtlindjeve është rrëzuar nga froni, ja cila është kënga më e dëgjuar për momentin

MARIAH CAREY bie në harresë: Hiti i saj i Krishtlindjeve është rrëzuar nga froni, ja cila është kënga më e dëgjuar për momentin

Pothuajse çdo vit gjatë festave të Krishtlindjeve, kënga më e zakonshme është “All I Want For Christmas Is You” e realizuar nga Mariah Carey (54).

Por këtë javë në Billboard Hot 100, kënga “Rockin’ Around The Christmas Tree”, e kënduar nga Brenda Lee, 74, zuri vendin e parë.

Këngëtarja Brenda e ka regjistruar atë këngë kur ishte vetëm 13 vjeç. Kënga u bë një hit absolut, dhe gjithashtu më e vjetra në krye të listës.

Edhe pse kënga e Mariah Carey ishte 25 vjeç kur për herë të parë kryesoi listat, Brenda tani është bërë artistja më e vjetër që kryeson ndonjëherë në listën e Billboard Hot 100.

“U bë magjike, mundi u shpërblye”

“Jam e lumtur për të gjithë ata që punuan kaq shumë për ta realizuar këtë”, tha këngëtarja për Billboard.

Me sa duket, kënga u bë e preferuar pas filmit Home Alone dhe ajo thotë se është e lumtur sepse puna e palodhur për këngën më në fund dha rezultat.

– U bë vërtet magjike – përfundoi ajo.

 

 

LEXO EDHE:

Back to top button